رفتن به مطلب
Capitalist

اختصاصی آموزش تصویری ساخت اپل آی دی (Apple ID) رایگان با روش جدید و دور زدن محدودیت های اخیر اپل

پست‌های پیشنهادی

درود و عرض ادب خدمت کاربران عزیز

با آموزش ساخت اپل آیدی رایگان در خدمت شما هستیم :103:

 

اپل آیدی چیست؟
اگر شما نیز از دستگاه‌های آیفون، آیپد و آپیاد تاچ ساخت شرکت اپل استفاده می‌کنید، حتما اطلاع دارید که می‌توان روی آن‌ها برنامه‌ها و بازی‌های مختلف نصب نمود. ساختار اپل به گونه‌ایست که برای دریافت نرم‌افزارهای آن، هر نفر باید با اپل آیدی مخصوص به خود که شامل یک نام کاربری و کلمه‌ی عبور است، به فروشگاه اپل از طریق اینترنت و اپلیکیشن App Store مراجعه کرده و برنامه‌ی مورد نظر خود را دانلود کند. همچنین اپل امکان دیگری در اختیار کاربران خود قرار داده که همان فضای رایگان ابری است. اپل به هر کاربر دارای اپل آی‌دی، ۵ گیگ فضای رایگان جهت بکاپ گرفتن از محتویات دستگاه خود اعم از شماره تلفن‌ها، تصاویر و فیلم‌ها، نوت‌ها، تنظیمات و... اختصاص داده است.

 

حالا آموزش ساخت اپل آی‌دی را شروع می‌کنیم:

ابتدا در نظر داشته باشید برای ساخت اپل آیدی، آی‌پی شما حتما باید آمریکا باشد. یعنی باید از ق*ن*د*ش*ک*ن! آمریکایی استفاده کنید. البته از ق*ن*د*ش*ک*ن! سایر کشورها نیز می‌توان استفاده کرد به شرط این‌که واحد پولی آن کشور دلار باشد. دلیل این انتخاب این است که در ایران بیشتر گیفت کارت‌ها بر مبنای دلار خرید و فروش می‌شوند و به طور مثال یافتن گیفت کارتی بر مبنای یورو کمی دشوار است. اپل نیز نحوه‌ی شارژ اپل آیدی هر کشور را بر مبنای واحد پولی همان کشور تنظیم می‌کند. پس به این نکته حتما دقت داشته باشید که ق*ن*د*ش*ک*ن! از هر کشوری که تهیه می‌کنید، حتما واحد پولی دلار داشته باشد.

 

۱- پس در مرحله‌ی اول، ق*ن*د*ش*ک*ن! آمریکایی خود را فعال کنید.
۲- نرم‌افزار iTunes را باز کنید. (می‌توانید این نرم‌‌افزار را مطابق نسخه‌ی ویندوز خود، از وب سایت گیگاهکس دانلود و بر روی سیستم خود نصب نمایید)
۳- مطابق تصویر، از گوشه‌ی بالا سمت چپ نرم‌افزار، وارد قسمت Apps شوید و در پنجره‌ی بعدی، از بالای صفحه گزینه‌ی App Store را انتخاب کنید.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2001.png


۴- در مرحله‌ی بعدی شما باید از لیست نرم‌افزارهای جدید، یکی از نرم‌افزارهای رایگان را انتخاب کنید. دقت داشته باشید حتما نرم‌افزار انتخابی Free باشد و در کنار آن قیمتی بر مبنای دلار نوشته نشده باشد. برای مثال در این آموزش ما نرم‌افزار رایگان Airbnb را انتخاب کردیم.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2002.png


۵- پس از کلیک بر روی نرم‌افزاری رایگان، وارد صفحه‌ی توضیحات آن می‌شوید. در این صفحه همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده، بر روی گزینه‌ی Get کلیک کنید و از پنجره‌ی باز شده، گزینه‌ی Create Apple ID را انتخاب کنید.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2003.png


۶- در این مرحله وارد پروسه‌ی اصلی ساخت اپل آی‌دی می‌شویم.
۷- در صفحه‌ی اولی که باز می‌شود گزینه‌ی Continue را کلیک کنید و در صفحه‌ی بعدی، تیک قبول شرایط اپل را زده و بر روی کلید Next کلیک کنید.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2004.png

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2005.png


۸- در صفحه‌ی بعدی، در قسمت اول (Email) ایمیل خود را وارد کنید. قسمت دوم (Password) مخصوص رمز عبور اپل آی‌دی شماست. قسمت ۳ و ۴ و ۵ (Security Info) سوالات امنیتی اپل آی‌دی شماست. شما در این‌جا باید سه سوال امنیتی را انتخاب و پاسخ‌های مورد نظر خود را برای آن‌ها وارد کنید. این گزینه به شما اجازه می‌دهد اگر در آینده رمز اپل آیدی خود را فراموش کردید یا به طور کلی مشکلی برای آن به وجود آمد و امکان دسترسی به آن را نداشتید، با پاسخ دادن به این سوالات بتوانید آن را بازیابی کنید. قسمت ۶ (Optional Rescue Email) مختص ایمیل دلخواه جهت ریکاوری اکانت است. یعنی با وارد کردن هر ایمیلی در این قسمت، صاحب آن ایمیل نیز می‌تواند به شما در بازیابی رمز اپل آیدیتان کمک کند. توجه داشته باشید که وارد کردن این قسمت الزامی نیست.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2006.png

 

قسمت ۷ (Enter your birth of day) کادری است که باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. این قسمت نیز از ارکان مهم ساخت اپل آی‌دی است و باید حتما مقدار وارد شده در آن را به خاطر بسپارید تا در هنگام بازیابی به مشکل برخورد نکنید. برای تبدیل تاریخ تولد خود از شمسی به میلادی می‌توانید از وب سایت Time.Ir کمک بگیرید. در پایان این صفحه، دو تیک آخر (که مخصوص ارسال اخبار اپل برای شماست) را بردارید و روی کلید Continue کلیک کنید. 

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2007.png


۹- در مرحله‌ی بعد، از شما مشخصات فردی و محل سکونت پرسیده می‌شود. در آخرین آپدیتی که اپل در مراحل ساخت اپل آیدی ارائه داد، شرایط کار پیچیده‌تر شده و به راحتی نمی‌توان از این مرحله عبور کرد و باید ترفندهایی را به کار برد که همین‌جا این ترفندها را به شما آموزش خواهیم داد. ابتدا در این مرحله همانطور که مشاهده می‌کنید، گزینه‌ی Payment Type بر روی None قرار گرفته پس مشکل همیشگی بسیاری از کاربران در ساخت اپل آی‌دی در این مرحله حل شده و دیگر نیازی به شارژ کردن اپل آی‌دی در ابتدای کار نیست. پس فیلد Enter code را خالی رها می‌کنیم.
در قسمت Billing Address ما باید آدرس و مشخصات واقعی فردی در آمریکا را وارد کنیم.

 

خب... شروع می‌کنیم:

ابتدا جنسیت خود را تعیین کنید. (در این آموزش Mr انتخاب شده است).
سپس در قسمت اول (Name) و دوم (Family)، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.
در قسمت سوم (Street)، نام خیابان با آدرس آمریکایی باید نوشته شود. در این مثال ما از عبارت Central Street استفاده کرده‌ایم.
در قسمت چهارم (Apartment...) اپل از شما نام ساختمان یا واحد مسکونیتان را سوال می‌کند که همانطور که گفتیم، باید نامی معتبر و آمریکایی باشد. در اینجا عبارت Apartment مشکل ما را حل خواهد کرد.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2008.png


تا اینجای کار با عباراتی ثابت سر و کار داشتیم ولی از اینجا به بعد، نسبت به هر سیستم و هر ق*ن*د*ش*ک*ن*ی! که استفاده می‌کنید، عبارات متفاوت خواهد بود. در این بخش از آموزش مراحل کمی پیچیده خواهد شد پس از شما خواهشمندیم با دقت بیشتری مراحل را دنبال کنید و جملات را مطالعه کنید تا به درستی بتوانید پیش بروید.


سایر فیلدهای باقی‌مانده باید با عباراتی پر شود که دقیقا آدرس فعلی شما بر اساس آی‌پیتان را مشخص کنند. در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد. به همین دلیل برای انجام این کار ما به دو وب سایت نیاز داریم.

ابتدا به وب سایت IPLocation.Net مراجعه می‌کنیم تا مکان آی‌پی فعلی خود را مشاهده کنیم. در تصویر زیر می‌بینید که آی‌پی فعلی من از کشور United States، منطقه‌ی New York و شهر New York City است. اطلاعات را به خاطر بسپارید.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2009.png


حال به صفحه‌ی ساخت اپل آیدی در iTunes بازگردید و در قسمت پنجم (City)، فیلد را با مقدار City که در سایت IPLocation.Net نمایان شده بود پر کنید. در این مثال، شهر فعلی من (City) همان New York City است. پس این عبارت را وارد می‌کنم.
در قسمت ششم، باکس مناطق موجود و پیشنهادی اپل را باز کرده و مطابق Regionی که در سایت IPLocation.Net مشاهده کردید، یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. در این مثال Region من New York است که در کادر مربوطه آن را وارد کردم.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2010.png

 

مرحله‌ی بعدی کار، با مراجعه به وب سایت UnitedStatesZipCodes.Org انجام می‌گیرد. سایت ذکر شده را باز کنید. در بالای سایت ذکر شده، کادری با متن راهنمای Enter a Location را مشاهده می‌کنید. در این کادر باید همان مقدار Regionی که در سایت IPLocation مشاهده کردید وارد شود. در مثال ما، منظور همان عبارت New York است. اما راهی ساده‌تر نیز وجود دارد. به تصویر قبل دقت کنید. در کنار باکس Region در iTunes که ما عبارت New York را وارد کردیم، یک عبارت دو حرفی مشاهده می‌شود. در مثال ما، عبارت مذکور NY (مخفف New York) است. برای راحتی کار می‌توانید به جای تایپ مقدار Region در باکس جستجوگر سایت UnitedStatesZipCodes.Org، عبارت ny را (دقت کنید با حروف کوچک) به انتهای آدرس آدرس سایت UnitedStatesZipCodes.Org اضافه کنید. یعنی شما به جای باز کردن سایت UnitedStatesZipCodes.Org و تایپ منطقه‌ی مورد نظر، مستقیم می‌توانید وارد آدرس UnitedStatesZipCodes.Org/ny شوید.
پس از ورود به آدرس، در صفحه‌ی باز شده مقدار City که در سایت IPLocation مشاهده کردید (در این مثال New York City) را جستجو کنید. در مثال ما برای این شهر فقط یک سطر اطلاعات نشان داده شده است ولی برای بعضی شهر‌ها چندین سطر اطلاعات وجود دارد. به دلخواه یکی از سطرها را انتخاب کرده و ادامه‌ی آموزش را دنبال کنید.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2011.png


در سمت چپ سطر انتخابی، یک کد ۵ رقمی وجود دارد. این کد را باید در صفحه‌ی iTunes در قسمت هفتم (Zip) وارد کنید. در سمت راست همین سطر، یک کد ۳ رقمی نوشته شده است. این کد را نیز در قسمت هشتم (Area Code) صفحه‌ی iTunes خود وارد کنید. در قسمت نهم نیز یک شماره تلفن آمریکایی و ۷ رقمی وارد کنید. بهتر است شماره‌ی وارد شده با رقم ۶ شروع شود.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2012.png

اگر در این مراحل دچار سردرگمی شدید، در تصویر زیر می‌توانید کلیت قضایای شرح داده شده را مشاهده کنید.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2013.png


در پایان روی گزینه‌ی Create Apple ID کلیک کنید. 
صفحه‌ای مشابه تصویر زیر نمایان می‌شود که مبنی بر موفقیت ساخت اپل آیدی است.

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2014.png

 

اما هنوز یک مرحله باقی مانده و آن هم تایید ایمیل است. برای این کار به ایمیل خود وارد شوید. یک ایمیل از کمپانی اپل برای شما ارسال شده است. آن را باز کرده و بر روی لینکی که به شما داده شده کلیک کنید تا به سایت اپل هدایت شوید. در آن‌جا، یک بار دیگر اپل آی‌دی و رمز خود را وارد کنید تا ایمیل شما تایید شود. پس از مشاهده‌ی تصویری مشابه تصویر زیر، کار به پایان رسیده و شما با موفق به ساخت اپل آی‌دی شدید...

 

Create%20Free%20Apple%20ID%20-%2015.png

 

 

 

تبریک. آموزش ساخت رایگان اپل آی‌دی نیز به پایان رسید. امیدواریم در انجام مراحل فوق مشکلی نداشته باشید. 

سوالات و مشکلات خود در مورد ساخت اپل آی‌دی را می‌توانید در همین تاپیک ذکر کنید 

:573c2eac7cb56_emoji(176): 

  • پسند 3

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×