sahand

مشکل حل شده
ایجاد گزینه های جدید به منوی new در راست کلیک

9 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام

دوستان من میخواستم یه گزینه ای در مورد اضافه شدن گزینه new powershell در منوی راست کلیک ویندوز  اضافه بشه البته اینکار در ویندوز 10 راحت هست ولی در وویندوز 7 کار نمیکنه

اگه دوستان کمکی بکنند ممنون میشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

ابتدا با تایپ regedit.exe در جستجوی منوی استارت ویندوز، وارد رجیستری شوید.

سپس وارد بخش زیر شوید:

لطفا برای مشاهده‌ی این code ثبت‌نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید

بر روی فولدر shell راست کلیک کنید و از منوی New گزینه‌ی Key را انتخاب کنید.

در این‌جا باید نام Key جدید را برابر با همان عبارتی قرار دهید که دوست دارید در منوی راست کلیک نمایش داده شود. به طور مثال عبارت Open PowerShell را بنویسید و Enter کنید. بدین ترتیب فولدری به نام Open PowerShell در زیر مجموعه‌ی فولدر shell ساخته می‌شود.

حالا مجددا روی فولدر Open PowerShell راست کلیک کنید و باز از منوی New، گزینه‌ی Key را انتخاب و این بار نام آن را command بگذارید. دقت کنید نام این فولدر باید دقیقا برابر با  command باشد (به صورت حروف کوچک)

حال وارد فولدر command شوید (بر روی آن کلیک کنید) و در سمت راست پنجره‌ی رجیستری، بر روی کلید  Default دابل کلیک کنید و برای مقدار آن، مسیر برنامه‌ای که می‌خواهید باز شود را وارد کنید. در مثالی که فرمودید، شما نیاز به باز شدن برنامه‌ی پاورشل دارید که مسیر آن بدین صورت است:

برای به دست آوردن آدرس فایل کافیست به فولدری که آن فایل در آن‌جا قرار دارد مراجعه کنید و با نگه داشتن کلید Shift و راست کلیک کردن بر روی آیکون آن برنامه، گزینه‌ی Copy as path را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید علامت دابل کوتیشن در ابتدا و انتهای آدرس کامل فایل وجود داشته باشد.

پس از افزودن آدرس کامل فایل به مقدار کلید Default، پنجره را OK کنید.

حال با راست کلیک کردن در فولدرها یا دسکتاپ می‌توانید گزینه‌ی Open PowerShell را مشاهده و با کلیک بر روی آن، برنامه‌ی پاورشل را باز کنید. تصویری از مراحل کامل کار در زیر تقدیم شما شده است:

pjca_3.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام وتشکر

اما دوست عزیز منظور من اضافه شدن به منوی new  در راست کلیک هست  که بازدن اون یه فایل ps1 ایجاد بشه

لطفا برای مشاهده‌ی این link ثبت‌نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 7 ساعت قبل، sahand گفته است :

سلام وتشکر

اما دوست عزیز منظور من اضافه شدن به منوی new  در راست کلیک هست  که بازدن اون یه فایل ps1 ایجاد بشه

درود

آهان پس منظورتون رو بد متوجه شدم. اون منوی New فکر می‌کنم حالتی داره که برای هر پسوند فایل، فقط می‌تونید یه گزینه اضافه کنید. یعنی مثلا برای پسوند txt. فقط یه مورد می‌شه گذاشت که بتونه یه فایل txt باز کنه

حالا من برای پاورشل که شما می‌خواین این روش رو انجام دادم. 

ابتدا پس از تایپ regedit.exe در استارت و باز کردن پنجره‌ی ویرایش رجیستری، وارد مسیر زیر بشید:

یعنی در کلید exe. و برای این پسوند، می‌خواهیم یه منوی جدید بسازیم. حالا روی فولدر exe. راست کلیک کنید و از منوی New، یه Key بسازید و اسمش رو ShellNew بذارید.

سپس وارد ShellNew بشید و در پنجره‌ی سمت راست، راست کلیک کنید و از منوی New، یه String Value بسازید و اسمش رو FileName بذارید. دو مقدار رشته‌ای String Value دیگه هم بسازید و اسماشون رو ItemName و NullFile بذارید.

در مرحله‌ی بعدی با دابل کلیک کردن بر روی FileName و ItemName، باید مقادیر اون‌ها رو برابر با عبارت زیر تغییر کنید:

کار شما به پایان رسید. حالا می‌تونید در منوی راست کلیک خودتون، گزینه‌ی Application رو انتخاب کنید تا یه پاورشل جدید ساخته بشه.

اینم تصویر نهایی از مراحل کار:

9s_shellnewexe.png

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

دوست عزیز چرا اینکار رو از طریق خود فرمت ps1 که فرمت پاورشل هست انجام نمیشه دلیلش چیه؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، sahand گفته است :

سلام

دوست عزیز چرا اینکار رو از طریق خود فرمت ps1 که فرمت پاورشل هست انجام نمیشه دلیلش چیه؟؟؟؟؟

فرمت خود برنامه‌ی پاورشل exe هست. این فایل ps1 که می‌فرمایید چجوری ساخته میشه؟ موقع Save؟

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ID: 7   ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، Capitalist گفته است :

فرمت خود برنامه‌ی پاورشل exe هست. این فایل ps1 که می‌فرمایید چجوری ساخته میشه؟ موقع Save؟

با سلام

این جواب من منجر به بی ادبی نشه شما خودتون استادید ولی با نرم افزار winaro اینکار امکان پذیره ولی متاسفانه فقط در ویندوز8 به بالا جواب داد ولی تو خود سایت گفته توی ویندوز 7 هم امکان پذیره

بنده هم یکبار اینکار رو در ویندوز 7کردم یه فایل رجیستری هم درست کرده بودم براش ولی متاسفانه به علت اشتباه خودم پاک شد حالا موندم ویادم رفته چطوری اینکار رو کردم والان هرکاری میکنم کار نمیکنه شما با اخرین ورژن نرم افزار winaro اینکار رو میتونید انجام بدید ولی نمیدونم چرا جواب نمیده

ویرایش شده در توسط sahand
1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 16 دقیقه قبل، sahand گفته است :

با سلام

این جواب من منجر به بی ادبی نشه شما خودتون استادید ولی با نرم افزار winaro اینکار امکان پذیره ولی متاسفانه فقط در ویندوز8 به بالا جواب داد ولی تو خود سایت گفته توی ویندوز 7 هم امکان پذیره

بنده هم یکبار اینکار رو در ویندوز 7کردم یه فایل رجیستری هم درست کرده بودم براش ولی متاسفانه به علت اشتباه خودم پاک شد حالا موندم ویادم رفته چطوری اینکار رو کردم والان هرکاری میکنم کار نمیکنه شما با اخرین ورژن نرم افزار winaro اینکار رو میتونید انجام بدید ولی نمیدونم چرا جواب نمیده

خواهش می‌کنم. اختیار دارید. الان من نرم‌افزاری که فرمودید رو تست کردم و برای من هم کار نکرد. اما یادمه توی مقالات خارجی که در جستجوی راه حل مشکل شما دیروز داشتم مطالعه می‌کردم نوشته بودن که در نسخه‌های جدید ویندوز دیگه این قابلیت اضافه کردن موارد مختلف به منوی New، به راحتی جواب نمی‌ده. احتمالا ویندوز من و شما هم جدیده و از این روش‌ها پشتیبانی نمی‌کنه. اما در هر صورت روشی که فعلا جواب میده و توی همین سایت WinAero هم معرفی شده، همونی هست که در پست شما‌ره‌ی 4 عرض کردم خدمتتون. اینم لینک آموزش در WinAero:

لطفا برای مشاهده‌ی این link ثبت‌نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینم روش جدید که گزینه پاور شل رو منوی new در ویندوز 7 اضافه میکنه بالاخره درست کردم اینم فایل رجیستریش

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری